25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Bakan Yardımcısı Çelik’ten sigortacı ve sanayicilere iş birliği çağrısı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen “Türkiye’de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri” toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik, tüm sigortacıları sanayicilerle birlikte iyileştirmeci çalışmalar yapmaya davet ederek “Bakanlık olarak sürece her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ev sahipliğinde “Türkiye’de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri” toplantısı İstanbul’da düzenlendi. Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Çelik, sigortanın, özellikle sanayi tesisleri başta olmak üzere kişilerin maddi varlık kayıplarını telafi etmesi yoluyla sosyoekonomik düzlemde ve ülke ekonomisi bakımından taşıdığı hayati öneme dikkat çekti.

Her türlü desteği vermeye hazırız

Çelik, bir taraftan sigorta şirketlerinin kar hedefiyle risk seçimi ve fiyatlandırma politikalarını ve davranışlarını belirlerken diğer taraftan sanayicilerle makul fiyatlarla azami koruma temin etmeyi amaçladığını kaydetti. Tüm sigortacıları sanayicilerle birlikte iyileştirmeci çalışmalar yapmaya davet eden Bakan Yardımcısı Çelik, bakanlık olarak sürece her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

“Catmod ile bilinmezi yönetebilir hale getirebiliyoruz”

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Türk Reasürans’ın Genel Müdürü Selva Eren de önemli açıklamalarda bulundu.

Eren, Türk Reasürans’ın sunduğu Devlet Destekli Alacak Sigortası ve T-Rupt’ın modelleme platformu olan Catmod’un, tesisler, binalar, makineler ve sair muhteviyatın depremler sonucunda alabileceği fiziksel hasarları modelleyerek bilinmezi “yönetebilir” hale getirme imkânını aktardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER