29 Kasım 2023, Çarşamba
spot_img

Bakan Mehmet Şimşek: Aksaray’ın sigortası yok

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın sigortası var mı?’ sorusunu, sarayın kamu malı olması nedeniyle sigortalanmayacağı şeklinde yanıtladı.

aksaray

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın sigortasının yapılmadığını söyledi. Şimşek, bütçe kanununda bu yönde bir hükmün olduğunu ifade etti.

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde muhalefet sıralarından Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na dair sorular yönetildi. ‘Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın sigortası var mı?’ sorusuna Şimşek, “Şimdi, sarayın sigortası yapılmış mıdır? Bilmiyorum, dolayısıyla bedelini de bilmiyorum” dedi.

“Sigorta yapılmaz”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili “Kamu binalarının sigortası yapılmaz efendim, devlet binalarının sigortası yapılmaz” sözleri üzerine Şimşek, “Hayır, oraya yapılmış mı özel bir şey bilmiyorum. Arkadaşlar, genelde kamu taşıtları da sigortalanmaz, kasko yapılmaz. Muhtemelen binalarda da aynı şekildedir. Bütçe kanununda da hüküm varmış, Müsteşarımız şimdi söyledi. Dolayısıyla, zaten sigorta yapılmıyor, sigorta yapılamaz. Bütçe kanununda buna ilişkin bir hüküm var. Dolayısıyla, sigorta yapılmamıştır. Sigorta yapılmadığına göre bedeli de yoktur” ifadelerini kullandı.

Haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER