4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

“Bağımsız şirket olma yolunda önemli bir etaba geçtik”

INGE CEO JetsedeVries

Geçtiğimiz yıl sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerini Avrupa’daki bankacılık operasyonlarından ayırma kararı alan ING Grubu, sigortacılık faaliyetlerini yürüttüğü NN Group N.V. şirketinin 2 Temmuz 2014 tarihinde Euronext Amsterdam’da işlem görmeye başlaması için düğmeye bastı

Arz fiyatı aralığı ise hisse başına 18,5-22 Euro olarak belirlendi.

ING Grubu, sigortacılık faaliyetlerini yürüttüğü NN Group N.V.’nin hisseli sermayesine ait 70 milyon adet hisseyi, 18,5 – 22 Euro arasında bir endikatif fiyatla halka arz etmeyi amaçladığını duyurdu. Bu fiyat aralığına dayanarak, ilk arz büyüklüğü yaklaşık 1,3-1,5 milyar Euro olarak hesaplandı.

Hisselerin ‘NN Group’ kayıt adı altında ve ‘NN’ borsa kodu ile 2 Temmuz 2014 tarihinde Euronext Amsterdam’da işlem görmeye başlaması bekleniyor. ING Grubu, NN Group’taki 70 milyon mevcut hissesini satarak, şirketteki hissedarlık oranını yaklaşık %73,6’ya indirmeyi hedefliyor.

NN Group’un İlk Halka Arz’a ilişkin izahnamesinin 17 Haziran itibarıyla yayımlanmasının ardından Yönetim Kurulu, olası kurumsal yatırımcılarla tanışmak için bir tanıtım turuna çıkacak. Aynı anda, münferit yatırımcılara yönelik arz ve resmi ön talep toplama süreci de başlayacak. Tüm bu işlemlerin, nihai arz fiyatının ve arza sunulacak kesin hisse sayısının belirleneceği 1 Temmuz 2014 tarihinde sona ermesi planlanıyor.

ING Group ve NN Group’tan gelecek için başarı mesajları

ING Group CEO’su Ralph Hamers, süreci “Bu önemli duyuru, NN Group yönetiminin potansiyel yatırımcılarla buluşacağı ve NN Group’un stratejisini, müşteri teklifini ve yatırım durumunu paylaşacağı süreci başlatması nedeniyle NN Group’un İlk Halka Arz sürecinin bir diğer önemli adımıdır” diye ifade ederken, NN Group Başkan Yardımcısı Lard Friese ise “Sürecin sonraki aşamasından dolayı heyecan duyuyoruz ve titiz strateji uygulamamızın hem hissedar değeri hem de mükemmel müşteri deneyimi sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

ING Emeklilik CEO’su Jetse de Vries: “Bağımsız şirket olma yolunda önemli bir etaba geçtik”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ING Emeklilik CEO’su Jetse de Vries, “Bağımsız bir şirket olma yolculuğumuzun son etabına girmiş bulunuyoruz. NN Group yönetimi, arz fiyatı aralığını duyurarak, potansiyel yatırımcılarla buluşacağı İlk Halka Arz için düğmeye bastı” diye konuştu.

CEO de Vries, kayıt aşamasının NN Group için yeni bir yolun başlangıcını işaret ettiğini belirterek, “Bu, bir başlangıç, bir dönüm noktası niteliğindedir. Her zaman olduğu gibi bu yolculukta da, çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın desteğini yanımızda göreceğimize inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER