24 Şubat 2024, Cumartesi
spot_img

Baden Baden de şişede durduğu gibi durmadı

Monte Carlo ve Baden Baden reasürans piyasaları için önemli toplantıların yapıldığı birer durak gibi. İlk önce Monte Carlo’da bir araya gelen dünyanın dev reasürans şirket yöneticileri, gelecek senenin reasürans politikalarına yön verirler.

Sonrasında ise Baden Baden’de reasürans şirketleri ile sigorta şirketleri biraya gelerek ön koşulları paylaşırlar. Bu organizasyona, Türkiye sigorta pazarının yabancı dev şirketlerin hakimiyetine girmeden önce şirket yöneticilerinin daha çok ilgi gösterdiği bilinir. Fakat Türkiye’de yatırım yapmış olan dev sigorta şirketlerinin aynı zamanda reasürans şirketlerinin olması, ihtiyacın böyle organizasyonlarla karşılanmaması sonucunu doğurmuş.

Son yıllarda da Türkiye’den şirket temsilcilerinin pek Baden Baden’e ilgi göstermedikleri bir söylenti. Fakat Baden Baden’in gedikli isimleri gitmeye devam ediyormuş. Türkiye’den de bir kişi orada etkinlik düzenleyerek yabancılarla Türkiye’den gelen yöneticileri bir araya getirmeye devam ediyormuş. Geçmişte Türk geceleri, dansözler ile dikkat çekilmeye çalışılmıştı. Fakat bu sene iddialara göre böyle bir etkinlikte sektörün tanınan bir ismi içkiyi biraz fazla kaçırınca davranışlarını kontrol edemez olmuş. Bu kişi davette bulunan bir kadını rahatsız edince ortalığın karıştığı iddia ediliyor. Kısa sürede olay büyümeden yöneticimizi oradan arkadaşları uzaklaştırmış.

Her nerede olursa olsun ‘içkinin şişede durduğu gibi durmadığı’ sözüne bir örnek olmuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER