13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

AXA Sigorta’dan çalışanlarına yeni nesil gelişim desteği  

AXA Sigorta’nın geleneksel öğrenme yöntemleri yerine deneyimleyerek öğrenme fırsatlarına odaklanan AXA Yetkinlik Akademisi ‘AYA’, 5 farklı kampüsü ve yapay zeka ile desteklenen kişiselleştirilmiş platformu sayesinde çalışanlarına yepyeni bir gelişim yolculuğu sunuyor. 

AXA Sigorta, çalışanlarına kariyerleri için yepyeni bir gelişim yolculuğunun kapılarını araladı. Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen lansmanla AXA Yetkinlik Akademisi ‘AYA’ ile tanışan AXA’lılar, birbirinden farklı ve eğlenceli deneyim atölyeleriyle keyifli anlar yaşadı.

AXA Yetkinlik Akademisi ‘AYA’ ile geleceğin sigorta profesyonellerini yetiştirmenin yanı sıra her seviyede liderlik bakış açısıyla bugünün ve geleceğin liderlerini geliştirmeyi amaçlıyor. İhtiyaçların ve beklentilerin sürekli değiştiği günümüzde kariyer planlamasının ve kişisel gelişimin önce kişinin kendi elinde olduğunu vurgulayan AYA, bilgiye ulaşma yolculuğunu sadeleştirirken yeni nesil öğrenme araçları ve teknoloji desteğiyle çalışanların gelişim yolculuklarını desteklemeyi hedefliyor. 

“Kariyer gelişimine odaklı bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz”

İş dünyasının değişen dinamikleri doğrultusunda kariyer gelişimine odaklanan bir şirket olmaktan mutluluk duyduklarını belirten AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak marka amacımızın çok net bir şekilde işaret ettiği üzere, sigortacılık insan odaklı bir iştir. Bu nedenle biz de her zaman insanı merkeze alan bir yaklaşımla ‘Önce Çalışan’ diyor, bir yandan dijitalleşmenin hızlanmasıyla hayatımıza giren yeniliklere ayak uyduruyor diğer yandan geleceğin beklenti ve ihtiyaçlarına hazırlanarak Sürdürülebilir Gelişim ve Büyüme stratejimizi hayata geçirmek adına çalışıyoruz. İlerlemek ve gelişmek herkesin kendi elindedir. Geleceği inşa ederken kendimize hedefler belirlemek ve bu hedeflere doğru ilerlerken de gelişim yolculuğunun tadını çıkarmak çok kıymetli. Birçok kaynağa kolaylıkla erişebildiğimiz günümüz dünyasında, öğrenmeye açık olmak ve istekli olmak büyük bir öneme sahip. AXA Yetkinlik Akademisi ‘AYA’ ile amacımız gelişimini sahiplenen çalışanlarla sürekli öğrenen ve yaratan kültürümüzü desteklemektir” dedi.

“Kariyer planlaması hiçbir kuruma emanet edilemeyecek kadar değerli” 

Yeteneğe bütünsel bakış stratejisiyle hareket ederek çalışan deneyimini mükemmelleştirme odağıyla her zaman yeteneği merkeze aldıklarını belirten AXA Sigorta İnsan Kaynakları Başkanı Zeynep Ergenç, “Akademi üzerine çalışmalarımızı sürdürürken uzayın kelime anlamından çok etkilendik. Çünkü uzay sonsuz bir genişlik demektir. Öğrenmenin ve gelişmenin de sonsuz olmasından dolayı uzay bize bu anlamda çok ilham verdi diyebiliriz. Diğer yandan kariyer planlaması ve bireysel gelişim hiçbir kuruma ya da bireye emanet edilemeyecek kadar değerli bir şey. İşte tam da bu nedenle AYA’nın markalaştırmasında geleceği ve gelişimin sonsuzluğunu işaret etmek adına roketi, sahiplenmenin önemini vurgulamak için de avuç içini yani ayayı kullanarak sonsuzluk senin elinde, ‘Gelecek Senin Elinde!’ dedik. Bugünün ve geleceğin beklenti ve ihtiyaçlarına göre şekillenen ve her parmağın farklı bir renkle 5 farklı kampüsü işaret ettiği AXA Yetkinlik Akademisi’ni yapay zeka entegrasyonu sayesinde AXAlılar’ın gelişimini ve tercihlerini takip eden, ihtiyaç duydukları kaynaklara daha kolay erişmelerini amaçlayan bir platformla da destekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Her yeteneğin ihtiyacı farklıdır” 

“AXA’da herkes bir yetenektir. Sadece her yeteneğin ihtiyacı farklıdır” mottosuyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve tüm AXAlılar’ın bilgi, sürdürülebilir performans ve potansiyel boyutlarında değerlendirilmesini sağlayan İnsan Kaynakları süreçlerinden elde edilen çıktıların aksiyona dönüştürüldüğü bireysel gelişim planlarının hayata geçirilmesi için AXA Yetkinlik Akademisi ‘AYA’, 5 farklı kampüsüyle sürdürülebilir gelişim ve büyüme stratejisini destekliyor.

Kişisel gelişimi odağına alan Bireysel Öğrenme Kampüsü’nden esenlik, sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi sosyal ve çevresel konularını tek bir çatı altında toplayan Toplum ve Çevre Kampüsü’ne, mesleki gelişimi destekleyen Organizasyonel Gelişim Kampüsü’nden liderlik ve dijitalleşme gibi kültürel dönüşüm yaratmayı amaçlayan Dönüşüm Kampüsü’ne kadar birçok farklı alanda AXAlılar’ın kendi gelişimlerinin lideri olmasına fırsat yaratan AYA, aynı zamanda stratejik iş ortaklarının gelişim yolculuklarına da Acente Kampüsü ile eşlik ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER