23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Axa Sigorta’dan 1000 saat iyilik

Axa Sigorta, bu yıl temanın “kadın” olarak belirlendiği ve 10’un üzerinde etkinliğin gerçekleştirildiği Axa İyilik Haftası (AXA Week for Good) kapsamında 522 çalışanıyla birlikte 1000 saatini kurumsal sorumluluk çalışmalarına ayırdı.

AXA Grup, Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde 2010 yılından bu yana düzenli olarak sürdürülebilirliğe adanmış “AXA İyilik Haftası”nı düzenleyen Axa Sigorta,  bu yıl da bu kapsamda birçok etkinlik gerçekleştirdi.

Hafta boyunca zamanlarını ve becerilerini iyilik için hareket etmeye adayan 522 Axa Sigorta çalışanı, şirketin “İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak” marka amacı çerçevesinde farklı projelere katkı sağladı. Bu yıl kadın temasıyla düzenlenen ve 51 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen hafta boyunca toplamda 1000 saat kurumsal sorumluluğa ayrıldı.

İyiliklerin bir bölümü deprem bölgesine 

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından bölgeye maddi ve manevi destek sağlayan AXA Sigorta, İyilik Haftası’nda da çalışmalarına devam etti. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) gönüllülerinin Hatay’daki Kadın Gelişim Merkezi Projesi’ne kaynak sağlamak için sahneye çıktığı tiyatro oyununu destekleyen şirket, AXA Tüm Kalplerde Gönüllülerinin ortak çalışmaları ile hazırlanan 252 kadın hijyen kiti Hatay’da depremden etkilenen kadınlara gönderildi.  Ayrıca gönüllü AXA çalışanlarının hazırladığı kurabiyeler Axa Sigorta genel müdürlük binasında satışa sunularak elde edilen gelir depremden etkilenen vatandaşlara iletilmek üzere toplandı.

Spordan eğitime birçok etkinlik

İyilik Haftası’nda AXA Sigorta’nın değer ortağı olduğu Tuzla Sahil Spor Kadın Futbol Takımı ile AXA kadın çalışanları arasında dostluk maçı da düzenlendi. AXA çalışanlarının keçe sabun ve pilates atölyesi gibi farklı yetenek ve yetkinlikleriyle de iyilik hareketine katkı sunduğu haftada AXA Sigorta Genel Müdürlüğü’nde kurulan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) standından yapılan satışlarla üreten kadınlar desteklendi. MEF Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen KULE Projesi dahilinde, yine AXA Tüm Kalplerde Gönüllülerinin fiziki katılımları ile Van’da kurulacak olan bir anaokulu için mobilya üretildi. Lokman Hekim Sağlık Vakfı ile iş birliği çerçevesinde AXA Sigorta’nın 8 bölge müdürlüğünde ilk yardım seminerleri düzenlendi. 

Kadınların ekonomik hayata katılımını destekliyoruz

İyilik Haftası’yla ilgili konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “AXA İyilik Haftası, AXA olarak benimsediğimiz değerleri yansıtan ve ‘İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak’ marka amacımıza da katkı sunan etkinlikler yaptığımız, gönüllülüğü ve sosyal sorumluluk bilincini kutladığımız önemli bir hafta. İklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe, spordan gençlerin desteklenmesine birçok alanda katkı yaptığımız etkinliklerimizi bu yıl ‘kadın’ odağıyla düzenledik. Kadının güçlenmesi amacıyla aktif olarak çalışan bir kurumuz. Kadınların ekonomik hayata katılımını destekleyen adımlar atıyor ve ev içi şiddete karşı inisiyatifler alıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER