25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

AvivaSA’nın vizyonunda sürdürülebilirlik var

Haluk DinçerAvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın satış kanalları ve yönetim kadrosundan oluşan yaklaşık 1.200 kişilik ekibi, Şubat ayında Antalya Starlight Otel’de düzenlenen “AvivaSA 2014 Satış Vizyon Toplantısı”nda bir araya geldi.

Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı ve AvivaSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ile AvivaSA CEO’su Meral Eredenk’in liderliğinde gerçekleşen AvivaSA 2014 Satış Vizyon Toplantısı’nda bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün mevcut durumu değerlendirilerek gelecek öngörüleri ve şirket hedefleri paylaşıldı.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketi AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın 2013 yılını değerlendirmek ve 2014 hedeflerini paylaşmak amacıyla düzenlediği AvivaSA 2014 Satış Vizyon Toplantısı’na Türkiye’nin dört bir yanından finansal danışmanlar, acenteler, AvivaSA’nın önde gelen iş ortakları katıldı. Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı ve AvivaSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ile AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk’in liderliğinde düzenlenen toplantıda; Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler ve AvivaSA genel müdür yardımcıları da hazır bulundu. Sürdürülebilirlik konusunun ele alındığı ve başarılı çalışanların ödüllendirildiği AvivaSA 2014 Satış Vizyon Toplantısı’nın gala gecesinde ise pop müziğin sevilen ismi Göksel sahne aldı.

Haluk Dinçer: Sabancı Grubu’nun kârlılığı en yüksek şirketi AvivaSA, bu yıl halka açılacak
Haluk Dinçer, toplantıda yaptığı konuşmada; AvivaSA’nın 6 yaşında genç bir şirket olarak kısa sürede bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün en önemli oyuncusu konumuna ulaştığına dikkat çekti. Dinçer; “Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yapılan düzenlemeler amacına ulaştı. Biz de AvivaSA olarak bireysel emeklilik ve hayat sigortası olmak üzere iki faaliyet alanımızda da yakaladığımız ivmeyi başarıyla sürdürdük. 2013 yılında Sabancı Grubu’nun kârlılığı en yüksek şirketi olma başarısını gösteren AvivaSA ekibini ve iş ortaklarını kutluyorum. Türkiye’nin önünde dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma fırsatı sunan 10 yıllık bir dönem var. Sektörümüz de bu fırsattan hareketle önemli bir büyüme potansiyeline sahip. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek sektöre yön vermeye devam edeceğiz. 2014 yılı; AvivaSA’nın direkt

satış, bankasürans ve acente kanallarında pazar ortalamasının üzerinde büyüyeceği bir yıl olacak” dedi. AvivaSA’nın halka arz çalışmaları hakkında da bilgi veren Dinçer, “Çalışmalarımız sürüyor, AvivaSA’yı halka açarak yaratılan değere şeffaflık kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Meral EredenkMeral Eredenk: Toplam 2 milyon müşteriye değer yaratıyoruz
AvivaSA CEO’su Meral Eredenk ise tüm çalışanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “2013 tüm sektörümüzde radikal değişikliklerin yaşandığı ve şirketimizin önemli bir büyüme ivmesi yakaladığı bir yıl oldu. Kamuoyunun da yoğun ilgi gösterdiği sektörümüzde yakaladığımız başarıyı ve liderliğimizi sürdürülebilir kılmak temel hedefimiz. Tüm alanlarda toplam 2 milyon müşterimizin hayatına dokunuyor, onlara değer yaratıyoruz; yaratmaya da devam edeceğiz. Ortağımız Aviva da önümüzdeki dönem “büyüme potansiyeli yüksek ve gelecek vadeden bölge” olarak Türkiye’yi seçti. Bu yaklaşım Aviva’nın şirketimize ve Sabancı Holding’e duyduğu güveni işaret etmesi açısından son derece önemlidir. Marka bilinirliğimizin arttığı, çıkış oranlarımızın sektöre kıyasla düşük rakamlara ulaştığı bir ortamda, tüm alanlarda liderliğimizi koruyarak 2014 sonunda 6,6 milyar TL fon büyüklüğüne ve 800 bini aşkın katılımcıya ulaşmayı hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER