23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Aviva Sigorta'nın EMF Capital Partners'a satışı gerçekleşti

Aviva plcBugün, Aviva plc (“Aviva”) elementer sigorta şirketi Aviva Sigorta’yı EMF Capital Partners Ltd. (“EMF”) liderliğindeki girişim sermaye ortaklığına sattığını anons ediyor. Bu anlaşma, Aviva’nın lider olduğu ve cazip gelir elde edebileceği alanlara odaklanma stratejisinin bir parçasıdır.

EMF Capital Partners, gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim sermaye yönetim şirketidir.Merkezi Londra’da bulunan EMF’nin İstanbul ve Moskova’da temsilcilikleri bulunmaktadır. EMF’nin Birleşik Krallık’taki iştiraki olan EMF Capital Limited, Financial Conduct Authority tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir.

Peter Lovas, EMF Capital Partners’ın CEO’su, anlaşma ile ilgili düşüncelerini aşağıda aktarmaktadır:
“Aviva Sigorta alımı açıklaması bizim için oldukça heyecan verici, bu anlaşma, EMF Türkiye stratejisinin ana adımlarından biridir. Aviva Sigorta yönetimi ve çalışanları ile Türkiye’de kuvvetli bir elementer şirketi inşa etmek için sabırsızlanıyoruz. “

Aviva’nın Türkiye’deki hayat ve emeklilik şirketi, AvivaSA, bu anlaşmadan etkilenmemektedir. AvivaSA grubun büyüyen önemli şirketidir, Aviva’nın gelecekte de gelir getireceğini düşündüğü ve Türkiye’nin de hayat ve emeklilik alanında önder şirketidir.
İlgili anlaşma, yasal düzenlemeler gereği Hazine Müsteşarlığı, Rekabet Kurulu ve diğer yasal izinlere tabi olup sürecin 2014’ün ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.

(Aviva Basın Bülteni)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER