16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Antalyalı sigortacılar sorunlarını masaya yatırdı

alanya sigortacilikAlanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclis Salonu’nda, sigortacıların sorunlarının konuşulduğu sektör toplantısı gerçekleştirildi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclis Salonu’nda sigortacıların sorunlarının konuşulduğu sektör toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bacaksızoğlu, ALTSO Meclis Üyeleri Mustafa Bağışlar ve Ahmet Dayanç, Antalya Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, ALKOD Başkanı Ömer Göker ve çok sayıda sigortacı katıldı. Toplantının başında Antalya Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, sigortacılara yönelik olarak yapılan faaliyetler konusunda katılımcılara bilgilendirme yaparken, toplantının son kısmında ise sigortacıların sorunları konuşuldu. ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bacaksızoğlu toplantının açılışında sektöre yönelik daha önce de bir toplantı yapıldığını hatırlatırken, rutin olarak bir araya gelerek gelişmeleri değerlendireceklerini söyledi.

Sigortacılar bilgilendirildi

Sigorta Acenteleri Meslek Kuralları ve Etik İlkeler Taslağı hakkında bilgi veren Özer, taslağın amacını şu şekilde açıkladı: “Sigorta acentelerinin uymakla zorunlu bulundukları meslek kuralları ile müşterileri, çalışanları, meslektaşları, sigorta şirketleri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan ilişkilerinde izleyecekleri etik ilkeleri belirlemektir.” Özer, konuşmasının son kısmında ise sigorta acentelerinin eylem ve işlemlerinde gözeteceği, dürüstlük, tarafsızlık, güvenirlilik, şeffaflık gibi ilkeler hakkında genel bilgi verdi.

Sigortacılar sorunlarını anlattı

Toplantının son kısmında, sigortacılar meslek anlamında yaşadıkları sorunları Özer’e aktarırken, yapılması gereken konular hakkında fikir alışverişinde bulundular. Sigortacılar, Sigorta Haftası’nda çeşitli aktiviteler sayesinde esnaflar başta olmak üzere vatandaşların bilgilendirilebileceğini belirttiler. Sigortacılar, son olarak ise ülke çapında sigorta acenteleri için ‘Sigortacılık Fuarı’ düzenlenebileceğini dile getirdiler. Haberalanya.com.tr

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER