19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Anadolu Hayat Emeklilik, Fortune Tarafından Yılın En Beğenilen Emeklilik Şirketi Seçildi

mete ugurluAnadolu Hayat Emeklilik, Fortune Türkiye Dergisi ve uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Hay Group Türkiye tarafından ortaklaşa yapılan ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında emeklilik şirketleri kategorisinde birinci oldu. 

Hay Group’un 15 yıldır global olarak Fortune Dergisi ile yürüttüğü ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ araştırması, bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirildi. Anadolu Hayat Emeklilik, Hay Group Türkiye’nin Fortune Türkiye Dergisi’yle yaptığı ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında emeklilik şirketleri kategorisinde ilk sırada yer aldı.

‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırması, ciro sıralamasına göre en büyük 250 şirketin seçilmesiyle oluşturuldu. Aday listesi oluşturulurken Fortune 500, Capital 500, ISO 500, Forbes 500 ve Hay Group ücret araştırmaları katılımcı listelerinin en az ikisinde yer alan şirketler değerlendirmeye alındı. Araştırma yapılırken, sektörlerinde ön plana çıkan şirketler; yönetim kalitesi, ürün ve hizmet kalitesi, yenilikçilik, uzun vadeli yatırımların değeri, mali istikrarlılık, yetenek yönetimi, çevre ve toplum bilinci, şirket varlıklarının etkin kullanımı ve operasyonlarını küresel ölçekte gerçekleştirme kriterlerine göre sıralandı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, bu başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Capital Dergisi’nden sonra şimdi de Fortune Türkiye ve Hay Group Türkiye’nin birlikte gerçekleştirdiği  araştırmada  emeklilik kategorisinde Türkiye’nin en beğenilen şirketi seçilmek bizi son derece gururlandırdı.  Türkiye’nin ilk ve tek halka açık emeklilik şirketi olarak 6 milyar TL’yi aşan fon büyüklüğüyle sektördeki liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bizi bu başarıya layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER