24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

Albaraka, Yönetici Sorumluluk Sigortası yaptırdı

yonetici

Albaraka Türk Katılım Bankası, yönetim kurulu üyeleri ve yöneticilerin şahsi sorumluluklarının ihmalinden kaynaklanacak zararlara karşı şirketi Yönetici Sorumluluk Sigortası ile güvence altına aldı.

Yönetici Sorumluluk Sigortası, şirketin ve iştiraklerinin yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerinin ve müdürlerinin yönetici ve müdürü vasfı ile görevlerini yerine getirirlerken yaptıkları hatalar nedeniyle oluşan hasarları poliçe kapsamı dahilinde karşılıyor. Albaraka Türk Katılım Bankası da yöneticilerin şahsi sorumluluklarının ihmalinden kaynaklanacak zararlara karşı şirketi bir yıllığına Yönetici Sorumluluk Sigortası ile güvence altına aldı.

Albaraka Türk Katılım Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bankamız tarafından 04.04.2014-03.04.2015 dönemini kapsayan Yönetici Sorumluluk Sigortası yaptırılmıştır. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası  Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER