17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

Aksigorta’ya “Eğitim ve Gelişim” kategorisinde birincilik ödülü

ugur gulenAksigorta, işinde fark yaratan ve sürekli gelişen çalışanlar ve paydaşlar yetiştirme misyonuyla kurduğu Aksigorta Akademi ile 7. PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde “Eğitim ve Gelişim” kategorisinde birinci seçilerek Başarı Ödülü’nü aldı.

Türkiye’nin İnsan Yönetimi alanındaki en iyi uygulamalarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen PERYÖN İnsan Yönetimi ödüllerine 34 firma başvuru yaptı. Jüri, yaklaşık 6 ay süren değerlendirme sürecinin ardından “insan yönetiminde en iyi uygulamalara sahip firmaları” seçti ve 6 kategoride 9 firmayı ödülle taçlandırdı.

Aksigorta İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Melis Aslanağı, Aksigorta olarak insan kaynağını çok önemsediklerini, bu nedenle aldıkları bu ödülün çok değerli olduğunu belirterek, “Değişen ve gelişen Aksigorta’nın odak noktası, acenteleri başta olmak üzere tüm dağıtım kanalları ve çalışanları. Aksigorta olarak ulaşmak istediğimiz vizyona mevcut stratejimiz doğrultusunda ilerlerken çalışanlarımızın, acentelerimizin ve diğer dağıtım kanallarımızın da yol haritasına katkıları önemli. Tüm paydaşlarımızın işlerinde fark yaratarak değişen Aksigorta’yı daha da ileriye taşımaları için eğitimin ne kadar gerekli olduğunun bilincindeyiz. Çeşitli platformlarda çalışanlarımızı, acentelerimizi ve diğer dağıtım kanallarımızı bir araya getirerek gelişimlerine destek olmak üzere kurduğumuz Aksigorta Akademi ile onların hem yönetsel hem teknik hem de kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik son derece nitelikli içerikler geliştirdik, geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Ürün ve hizmet kalitesinin yanı sıra müşteri odaklı yaklaşımıyla değişen müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan, işinde fark yaratarak sürekli büyümeyi gerçekleştirecek çalışanlar yetiştirme amacıyla kurulan Aksigorta Akademi, çalışanların hem yönetsel hem teknik hem de kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmeye odaklanıyor.

Aksigorta Akademi, Gelişim Akademisi, Liderlik Akademisi, Yetenek Yönetimi Akademisi, Satış Akademisi, Aksigorta e-Akademi olmak üzere 5 ana başlıkta hem Aksigorta çalışanlarının hem de satış kanalı olan paydaşlarının gelişim faaliyetlerini destekliyor.

Yaklaşık 11 bine yakın kişiye hizmet veren Aksigorta Akademi kapsamında; 2014 yılında sadece gelişim akademisinde tüm Aksigorta çalışanlarına yönelik 89 adet eğitim düzenlendi. Satış Akademisi altında Aksigorta acentelerine özel eğitim planlaması yapıldı, 4 farklı başlıkta toplam 65 farklı eğitim gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER