20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Aksigorta’nın “Hayata Devam Türkiye” Projesine Bir Altın Ödül Daha

aksigortaAksigorta’nın 2010 yılında AKUT’la birlikte başlattığı ve bu yıl 5. ve son etabını tamamladığı “Hayata Devam Türkiye” Projesi, Altın Pusula, Altın Sabre, Bronz Stevie ödüllerinin ardından, şimdi de Uluslararası KSS Mükemmellik Ödülleri’nde Uluslararası-Genel kategorisinde Altın ödül kazandı.

Aksigorta, “Hayata Devam Türkiye” projesiyle uluslararası arenada birbiri ardına ödül kazanmaya devam ediyor. Aksigorta’nın 2010 yılından bu yana, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile birlikte yürüttüğü bol ödüllü “Hayata Devam Türkiye” kurumsal sosyal sorumluluk projesine bir ödül de Uluslararası KSS Mükemmellik Ödülleri’nden (International CSR Excellence Awards) geldi. Aksigorta, Uluslararası KSS Mükemmellik Ödülleri’nde Uluslararası-Genel kategorisinde Altın ödül kazandı.

Projenin Dördüncü Ödülü…

Marmara ve ardından yaşanan diğer depremlerde toplumun bilgi yetersizliğinin kayıpların daha da artırdığı gerçeğinden yola çıkılarak 2010 yılında başlatılan ve geçtiğimiz aylarda 5. ve son etabı gerçekleştirilen “Hayata Devam Türkiye” Projesi, bundan önce de 2012 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından verilen Altın Pusula Ödülleri’nde Kurumsal Sorumluluk-Eğitim kategorisinde “En iyi proje”, geçtiğimiz yıl sektörün en prestijli ödüllerinden olan Altın SABRE, Stevie 2013 Uluslararası İş Ödülleri’nde kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kategorisinde “Bronz Stevie” ödülünü almıştı.

Aksigorta ve AKUT’un birlikte yürüttüğü “Hayata Devam Türkiye” projesi çerçevesinde, 5 yıl boyunca Türkiye’de 52 il ve 174 ilçe meydanında, vatandaşlara, “Hayata Devam Tırı”nda bulunan 3 boyutlu G Force deprem simülatörüyle 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi yaşatılarak, konunun önemine vurgu yapıldı. “Güvenli Oda” ve “Güvenli Olmayan Oda” olarak iki farklı bölümün bulunduğu deprem tırında, eşyaları sabitlemek gibi alınabilecek basit önlemlerin önemine dikkat çekildi. 60 bin kilometre yol katedilen “Hayata Devam Türkiye” projesi kapsamında, 700 bin öğrenciye eğitimler verildi, toplamda 5 milyon 400 bin kişiye ulaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER