16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Aksigorta’dan iş yerlerinin dekorasyonuna da güvence

ali dogduAksigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, İş Yeri Paket Sigortası ile iş yerlerinde bulunan mallardan dekorasyona, makinelerden elektronik cihazlara kadar işveren için değerli her şeyi birçok riske karşı güvence altına aldıklarını söyledi.

Her işletme için sigorta önemli bir araçtır. İşletmesinde doğrudan veya dolaylı olarak meydana gelebilecek riskleri sigortaya devreden işverenler, hem güven ortamı oluşturuyor hem de çalışanlarının verimliliğine katkı sağlıyor.

Aksigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, İş Yeri Paket Sigortası ile iş yerlerinde bulunan mallardan dekorasyona, makinelerden elektronik cihazlara kadar işveren için değerli her şeyi birçok riske karşı güvence altına aldıklarını söyledi.

İşletmelerde risk analizi yaptıklarını belirten Doğdu, “İşyerlerinin faaliyet alanları, toplam sigorta bedelleri, iş yapış şekilleri, lokasyon özellikleri ve daha pek çok faktöre göre ve gerektiğinde iş kurallarımız çerçevesinde risk mühendislerimizin değerlendirme raporları ile risk analizleri yapıyoruz. Sigorta bedellerine göre teklif ve poliçeleşme aşamasında sigortalımıza alınması gereken önlemler, risk azaltıcı geliştirmeler, iyileştirme yapılacak noktalar konusunda bilgiler veriyoruz. Bu önerilerden bazıları yapılması gerekenler, bazıları ise tavsiye niteliği taşıyor” dedi.

Ülke dışındaki iş kazalarından doğacak tazminatlar da teminat altında

Aksigorta’nın İşyeri Paket Sigortası ile işyerinin yangın tehlikesi geçirmesi sonucu ticari faaliyetlerin durmasından ötürü yaşanabilecek iş kaybının da güvence altında olduğunu belirten Doğdu, işyerinin içinde veya dışındaki reklam panosunun düşmesi ya da başka bir nedenle müşterilerin ya da üçüncü şahısların yaralanması ya da hayatını kaybetmesinin de teminat altına alındığını söyledi. Doğdu, “Sigortalılarımız ek olarak ülkemiz sınırları dışında meydana gelen iş kazaları, meslek hastalıkları sonucunda doğacak tazminat talepleri ile manevi tazminat taleplerini de teminat altına alabiliyorlar” şeklinde konuştu.

ŞEMSİYE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER