20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Akbank ve AvivaSA'da BES Fırsatları devamediyor

galipozgeAkbank sigorta ve emeklilik alanında müşterilerine sunduğu özel fırsatlara devam ediyor. Yaygın kanallarıyla müşterilerine sigorta ve emeklilik ürünleri sunan Akbank, AvivaSA ile ortak düzenlediği kampanya ile BES müşterilerine cazip bir tasarruf imkanı sağlıyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 2013 yılı başından itibaren yürürlüğe giren düzenlemeyle, katılımcıların sisteme aktardığı tutarın %25’i oranında devlet katkısı uygulaması devam ediyor. BES’teki devlet katkısıyla birlikte, Akbank da müşterilerine özel bir kampanya sunuyor.

31 Ekim’e kadar devam eden kampanyayla, Akbank Şubeleri’nden ve Akbank Çağrı Merkezi’nden sunulan Avivasa Bireysel Emeklilik ürünleriyle, BES’e katılacak müşteriler minimum 200 TL’lik aylık düzenli katkı payı ödemelerini Akbank kredi kartlarıyla yapmaları durumunda , ilk ödemelerinde 100 TL chip – para ödülü kazanıyorlar. Kampanya ile ilgili detaylara tüm Akbank şubelerinden ve www.akbank.com/beskampanyasi adresinden ulaşmak mümkün.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, “Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 2013 yılında yapılan düzenlemeler sistemi oldukça cazip hale getirdi. Daha önce sisteme dahil olmamış ancak Devlet tarafından sunulan tasarruf katkısı nedeniyle sisteme girmek isteyen ciddi bir potansiyel var. Bu doğrultuda, 2013’ün ilk 9 ayında BES’e önemli bir talep olduğunu görüyoruz. Yıl başından bu yana net katılımcı sayısında %26 artış oldu ve Bireysel Emeklilik Sistemi 3,9 milyon katılımcıya ulaştı. Katılımcı sayısıyla birlikte sistemdeki fon tutarı da %20 artışla 24,4 milyar TL’ye yükseldi. Önümüzdeki dönemde de Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girişlerin artacağını düşünüyoruz. Bu düşüncemize paralel olarak, Devletimizin sunduğu desteğe biz de Akbank olarak bir katkı yaparak müşterilerimiz için cazip bir kampanya başlattık. Tasarrufu sürekli kılmak için kampanyamızda en önem verdiğimiz konu birikimlerin düzenli yapılması ve tasarrufun alışkanlık haline getirilmesi.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER