20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Aile Sağlık Sigortası ile geleceğiniz güvence altında

Sigortam.net, Aile Sağlık Sigortası’nın önemli bir finansal güvence yaratmanın yanında, özellikle acil cerrahi müdahaleler veya uzun süreli tedavilerde poliçe sahiplerine önemli avantajlar sunduğuna dikkat çekiyor.

İstenmeyen sağlık sorunları karşısında finansal olarak güvence sağlayan Aile Sağlık Sigortası, özellikle acil cerrahi müdahaleler veya uzun süreli tedavilerde poliçe sahiplerine önemli avantajlar sunuyor. Sigortam.net, Aile Sağlık Sigortası’nın önemli bir finansal güvence yaratmanın yanında, özellikle acil cerrahi müdahaleler veya uzun süreli tedavilerde poliçe sahiplerine önemli avantajlar sunduğunu vurguluyor.

Prim ödemelerini avantajlı hale getiriyor

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası. devlet destekli, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak için düzenlenen bir sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında tedavi masraflarını karşılıyor, yatarak ve ayakta tedaviyi kapsıyor, acil servislerden yararlanmayı sağlarken her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, TC vatandaşı olan ve SGK aktifliği bulunan 0-80 yaş arasındaki herkesin yaptırabileceği bir sigorta. Diğer yandan Özel Sağlık Sigortası ise beklenmedik bir kaza ya da hastalık gibi istenmeyen durumların yaşanması sonucu ortaya çıkabilecek sağlık masraflarının güvence altına alınmasını sağlayan bir sigorta türü olarak görülüyor. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu ve poliçenin karşıladığı tüm özel sağlık kurumlarında ve anlaşmalı doktorların muayenehanelerinde, gerekli tanı ve tedavi işlemlerinin bütçeye en uygun şekilde alınmasına destek oluyor. Özel Sağlık Sigortaları için SGK’lı olma zorunluluğu da bulunmuyor. 

Aile Sağlık Sigortası, özel ya da tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerini aile içerisindeki bireylerin birlikte yaptırması anlamına geliyor. Bu kapsamda Özel Sağlık Sigortası (ÖSS) ya da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) yaptırıldığında, aile üyelerinin her biri de bu sigortalardan yararlanabiliyor. Özellikle sigorta şirketlerinin Aile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na farklı oranlarda indirim uygulaması, primlerin daha avantajlı koşullarda ödenmesine imkân yaratıyor. Bu sigorta türüyle aile üyeleri için tek bir sağlık poliçesi düzenlenerek; prim ödeme günü ve yenileme tarihi de kolaylıkla takip edilebiliyor.

Hem eşler hem de çocuklar güvence altında

TSS veya ÖSS poliçesi olan kullanıcılar, en çok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın eş ve çocuğu kapsayıp kapsamadığını merak ediyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın aile paketi şeklinde yaptırılması, eş ve çocuğun da sağlık teminatlarından yararlanmasını mümkün kılıyor. Yine Özel Sağlık Sigortası’nı aile paketi şeklinde yaptıran kullanıcılar da bu poliçe sayesinde ailece özel hastane koşullarında istediği doktora tedavi olabiliyor. Ayrıca yatarak veya ayakta tedavi teminatlarından 1 yıl boyunca faydalanabiliyor. Özel Sağlık Sigortası sayesinde uygun koşulların sağlanması halinde vergi indiriminden de yararlanmak mümkün oluyor.

Çocuğun tek başına sigortalanması mümkün

Çocuklar için TSS ya da ÖSS yaptırma konusu da ebeveynler tarafından sıkça sorulan bir soru olarak öne çıkıyor. Anne ve babanın sağlık poliçesinden bağımsız olarak tek başına çocuğun sigortalanması da mümkün oluyor. Ayrıca ebeveynlerden birinin mevcut poliçesine çocuğu ekletmek veya doğrudan Aile Sağlık Sigortası yaptırmak da çocuğu sigortalatmanın yöntemleri arasında yer alıyor.

Daha ayrıntılı bilgi  için www.sigortam.net adresi ziyaret edebilir veya 444 24 00 üzerinden uzman sigorta danışmanları ile görüşebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER