4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

AHE, fon büyüklüğünde 7 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu

Anadolu Hayat Emeklilik, 14 Kasım 2014 tarihli Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) verilere göre toplam fon büyüklüğünde devlet katkısı tutarı dahil 7 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu.

Türkiye’nin halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik (AHE), fon büyüklüğünde ulaştığı yüksek büyüme rakamı ile pazar payını korumaya ve Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) lider pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor. Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından açıklanan 14 Kasım 2014 tarihli verilere göre, AHE yüzde 20 pazar payı ile fon büyüklüğünde devlet katkısı tutarı dahil 7 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu.

hayatimiz_sigortali ugur erkan1
Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan

“Pazar payıyla ilk sıradayız”

Türkiye’de en geniş dağıtım ağına sahip olmanın avantajıyla hızla büyüyen Anadolu Hayat Emeklilik’in ulaştığı başarılar ile ilgili bir değerlendirme yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan: “14 Kasım itibarıyla fon büyüklüğümüzün devlet katkısı tutarı da dahil edildiğinde 7 milyar TL düzeyini aştığını görüyoruz. Bu alanda sahip olduğumuz yüzde 20 pazar payı ile liderliğimizi devam ettiriyoruz. Buna ek olarak; devlet katkısı fon tutarı, katkı payı tutarı ve toplam sözleşme sayısı kategorilerinde de sırasıyla yüzde 20, 20 ve 17 pazar payıyla ilk sırada yer alıyoruz. Şirket olarak, öncüsü olduğumuz sektörde ilklere imza atarken, 11. yılını tamamlayan ve ülkemizde tasarrufların büyütülmesinde çok önemli bir rol üstlenen sisteme olan inancımızı artırarak sürdürüyoruz” dedi.

Katılımcı sayısında yüzde 15 oranında büyüme

Anadolu Hayat Emeklilik olarak ilk günden bu yana BES’in tanıtımı ve gelişimine hizmet veren bir şirket olduklarını ve gelinen noktanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Erkan, “2014 yılı başından bu yana katılımcı sayısında elde ettiğimiz yüzde 15 oranındaki büyüme sonucunda, toplam 108 bin 862 kişi artış göstererek katılımcı sayısını en yüksek adette artıran emeklilik şirketi olduk” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER