25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

AgeSA Her Yaşta Fonu yeni dönem başvuruları başladı

AgeSA ve Sivil Toplum için Destek Vakfı iş birliğiyle kurulan Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönemi başlıyor. Kahramanmaraş ve çevre illerde depremden etkilenen yaşlıların iyi olma halini destekleyen, yaşlılık ve yaşlanma alanlarıyla kadın, sağlık, eğitim gibi bu alanı çevreleyen konularda projeleri bulunan sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği 2023 döneminde toplam 400 bin TL hibe dağıtılacak. 

AgeSA’nın sağlık, eğitim, istihdam, eşitsizliklerin azaltılması alanlarında yaşlılık ve yaşlanma temasını merkezine alan sivil toplum projelerini desteklemek ve teşvik etmek için Sivil Toplum İçin Destek Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği ve Türkiye’nin yaşlanma konulu tek sosyal sorumluluk projesi olan Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönem başvuruları başladı. 

2021’den bu yana toplam 8 projeye 709.170TL hibe desteği sağlanan Her Yaşta Fonu kapsamında bu yıl depremden etkilenen yaşlıların iyi olma halini destekleyen, yaşlılık ve yaşlanma alanlarıyla kadın, sağlık, eğitim gibi bu alanı çevreleyen konularda faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının projelerinin desteklenecek. 

Dağıtılacak hibenin toplam tutarının 400 bin TL olduğu Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönem başvuruları 26 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00’e kadar devam edecek. Başvuru detayları ve başvuru formuna Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın https://siviltoplumdestek.org/her-yasta-fonu/adresinden ulaşılabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER