25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Affinitybox ve Lumnion’dan sağlık sigortalarına özel iş birliği  

Affinitybox ve Lumnion, hayata geçirdikleri iş birliği ile şirketlerdeki katmanlı ve karmaşık medikal underwriting kurallarını tek bir merkezden yapay zeka yardımıyla yönetecek. 

Makine öğrenmesi ile modellemeler yapan ve sigortacılık fiyatlaması alanında uzmanlaşan Lumnion ile sigorta sektörüne yazılım çözümleri ve Ar-ge projeleri geliştiren Affinitybox, gerçekleştirdikleri iş birliğiyle sağlık sigorta sektöründe, tek bir merkezden üretim ve tedavi masrafları, riskleri, analizleri ve portföy yönetimi yapabilecek alt yapıyı hazırlayacak.

“Sektöre sunabileceğimiz faydalar bizi heyecanlandırıyor”

Sağlık Sigortacılığının uçtan uca dijitalleşmesi için geliştirdikleri Healthbox ürünü ile olağanüstü miktarda dijital veri üretebildiklerini söyleyen Affinitybox Genel Müdürü Burak Gündüz, ”Bu verilerin Lumnion un yapay zeka tabanlı platformu ile entegre edilmesi sonucunda sigortacılara sunabileceğimiz faydalar bizi heyecanlandırıyor. Bu entegrasyon ile sağlık sigortacılığı için önemli rekabet avantajları oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Sigorta şirketleri portföy yönetiminde verimlilik sağlayacak”

Yapay zekâ tabanlı platformları ile özellikle verinin ciddi anlamda bol olduğu ve hastalık, tedavi, hastane ağlarının birbirileri ile olan ilişkilerinin haritalandırılmasının risk yönetiminde çok önemli olduğu sağlık sigortaları sektöründe, en önde gelen fiyatlama platformu haline gelmeyi hedeflediklerini belirten Lumnion CEO’su Cenk Tabakoğlu, ”Bu hedef doğrultusunda dijital dağıtım ve sağlık teknolojisi çözümlerine odaklanan ve en son teknoloji ile sektöre büyük katma değer katan Affinitybox ile gerçekleştireceğimiz iş birliğinin büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu birliktelik sigorta şirketlerine de portföylerini yönetmede büyük kolaylık, verimlilik ve karlılık artışı sağlayacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER