17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

Acenteler kendi sigorta şirketini kuruyor!

acenteAcenteler, ‘Acentenin kendi şirketi’ sloganıyla sigorta şirketi kurmaya hazırlanıyor

Bine yakın acentenin desteğiyle yola çıkan oluşum, 11 Mayıs 2014’te Ankara Gazipark Otel’de bu yeni organizasyonla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Bu toplantıda, sektörde deneyimli ve profesyonel sigortacılar bilgilendirme yapacak.

SİGORTAMEDIA’nın edindiği bilgilere göre, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç dâhil olmak üzere, SAİK Başkanı Hüseyin Kasap ve acente Sivil Toplum Kuruluşları da oluşumdan haberdar edilmiş. Oluşumun isminin Milli Sigorta olması istendiği, ancak Milli Re nedeniyle Hazine’nin bu isme izin vermeyeceğinin düşünüldüğü de edindiğimiz bir diğer bilgi. Bu doğrultuda yeni isim arayışına giren oluşum, yönetim kadrosunda da acentelere değil, profesyonellere yer verecek.

acente rapor sigorta

Anonim Şirketi satın almak, kooperatif sigortacılığı yapmak ve vakıf kurmak gibi üç alternatifleri olduğu bilgisine ulaştığımız oluşum için ise vakıf kurmak ağırlık kazanıyor. SİGORTAMEDIA’nın edindiği bilgilere göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile de bilgi alış verişinde bulunulmuş.

“Sigorta şirketlerinin zulmünden bıktık, kendi şirketimizi kuralım” diyen çok acentenin olduğu ve acentelerin bu oluşuma büyük destek oldukları, bina ve sermaye desteği teklifinde bulundukları belirtiliyor.

Oluşuma katılım sermayesinin 10-20 bin TL arasında olacağı, her ortağın eşit söz hakkı ve sermayeye sahip olacağı da ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER