19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Acente derneklerinin Geçici Yönetim Kurulu belirlendi

07052014cİstanbul’da yeni kurulan Anadolu Yakası Sigorta Acenteleri ve Avrupa Yakası Sigorta Acenteleri derneklerinin Geçici Yönetim Kurulu oluşturuldu

Anadolu Yakası Sigorta Acenteleri Derneği ve Avrupa Yakası Sigorta Acenteleri Derneği kuruluş faaliyetlerine başladı ve her iki dernek için de Kurucular Kurulu belirlendi. Görevlendirilen kişiler hazırlanan tüzük dernekler masasına onaylatıldı ve Geçici Yönetim Kurulu oluşturuldu. Anadolu Yakası Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Lütfi Tunga ve Avrupa Yakası Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eyyup Çelik’in konuyla ilgili birlikte yaptıkları yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sigorta acentelerinin yıllardır süren sorunlarına arzulanan çözümlerin üretilememesindeki tıkanıklıkların giderilmesi amacı ile daha güçlü yapılar için Sektör Meclisi seçimleri öncesinde STK’lar ile birlikte hareket etmek noktasında görüşmeler yapıldı ve TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi Eyyup Çelik ile arkadaşlarının dışında sürece olumlu yaklaşan olmadı. Sonuç olarak bir oy farkla SAİK Sektör Meclisi seçimleri kaybedildi.

07052014d

Seçimlerin neticesinde bizlere çok güçlü bir muhalefet görevi verildi. Bu maksatla SAİK çalışmalarına ve sektörel gelişmelere etkisiz kalmayacağımız her platformda dile getirmiştik. Dört yıl boyunca yalnızca seçim için çalışan bir grup olmayacağımızı şimdiden geleceğimizle ilgili örgütleneceğimizi bunun da yakın zamanda eylem planlarını ortaya koyacağımızı da ifade etmiştik. Yola çıkış amacımız sektörümüzdeki ayrıştırmalara son verip, tüm STK ve acenteleri bir araya getirmek çabasıdır.

Bu planın ilk basamağı olarak dernek kuruluş faaliyetlerine süratle başlanıldı. Avrupa Yakası Sigorta Acenteler Derneği ve Anadolu Yakası Sigorta Acenteler Derneği kuruluşu için Kurucular Kurulu görevlendirildi. Görevlendirilen arkadaşlarımız özveri ile çalışmışlar ve hazırlanan tüzük dernekler masasına onaylatılarak Geçici Yönetim Kurulu oluşturuldu. Sektörümüze ve sizlere yararlı hizmetleri olacak derneklerimizin hayırlı olmasını dileriz.”

ANADOLU YAKASI SİGORTA ACENTELERİ DERNEĞİ KURUCULAR KURULU GEÇİCİ YÖNETİM KURULU GÖREVİ
MEHMET LÜTFi TUNGA MEHMET LÜTFi TUNGA BAŞKAN
İSMAİL KÜÇÜKGÜMÜLCİNA İSMAİL KÜÇÜKGÜMÜLCİNA BŞK. YARDIMCISI
M. BAKİ BIÇAK M. BAKİ BIÇAK GENEL SEKRETER
S. SABRİ SOYDAN S. SABRİ SOYDAN SAYMAN
GÖKAY BARÇAĞ GÖKAY BARÇAĞ ÜYE
GÜREL DURMUŞ   ÜYE
MEHMET FATİH TUNGA   ÜYE

 

AVRUPA YAKASI SİGORTA ACENTELRİ DERNEĞİ KURUCULAR KURULU GEÇİCİ YÖNETİM KURULU GÖREVİ
EYYUP ÇELİK EYYUP ÇELİK BAŞKAN
SELÇUK METİNYURT SELÇUK METİNYURT BŞK. YARDIMCISI
VOLKAN BAHADIR ŞINIK VOLKAN BAHADIR ŞINIK GENEL SEKRETER
İSMAİL KLAVUZOĞLU İSMAİL KLAVUZOĞLU SAYMAN
MURAT EREN MURAT EREN ÜYE
BEHÇET KEMAL TURCAN   ÜYE
ZUBEYDE ERDEMİR   ÜYE

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER