19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

24 saatte 517 kazaya sebep olan reklam!

meme-kanseri-reklamiMoskova’da kadın göğüslerinin sergilendiği reklam bir günde 500’ü aşkın trafik kazasına yol açınca kaldırıldı.

Yazete.Com

Daily Mail’in haberine göre reklam kampanyasında kent içinde hareketli objeler üzerine yerleştirilen reklamların ne kadar etkili olduğunu göstermek amacıyla başlatılmıştı.

Ancak kamyon kasalarına yerleştirilen reklam Rusya’nın başkentinde trafik kaosuna neden oldu. 24 saatte 517 trafik kazası rapor edilince Moskova polisi kamyonlara el koyup üzerlerindeki reklamlar kaldırılıncaya kadar trafiğe çıkmalarına izin verilmeyeceğini duyurdu.

Kamyonların üzerindeki reklam, bir kadının elleriyle kavradığı göğüsler ve üzerinde “Cezbeder” yazısından oluşuyor.
Kaza geçiren sürücülerden 35 yaşındaki İldan Yuriev, bir iş toplantısına giderken üzerinde göğüsler bulunan kamyona bakakaldığını bu sırada arkasından gelen ve kamyona bakan başka bir sürücünün otomobiliyle kendisine çarptığını söyledi.

Reklamı yayınlayan Sarafan Reklam Ajansı yetkilisi, “Amacımız piyasaya yeni bir format getirmek ve reklam verenleri reklamlarını kamyonların üzerine vermeleri için teşvik etmekti. Bunun toplu taşıma araçlarına verilenden reklamlardan daha etkili olduğunu düşünüyoruz” dedi. Yetkili, kaza geçiren sürücülerin sigorta tarafından karşılanmayan tüm masrafları ödeyeceklerini de belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER