15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

1954 model traktöre sigorta talebi

OLYMPUS DIGITAL CAMERATokat’ın Niksar ilçesine bağlı Gürçeşme beldesinde yaşayan üç kardeş, babalarından miras kalan 1954 model traktöre gözü gibi bakıyor. Fakat kardeşler, varisi çok olan traktöre trafik sigortası ve muayene yaptıramıyor. Beldede tarım ve hayvancılıkla uğraşan Soner, Hüdai ve Ercan Üner kardeşler, babaları Mehmet Üner’den miras kalan Alman malı, yarım asırlık Hanomag R45 marka traktörle çiftçilik yapıyor. Turuncu renkli ve 4 bin 500 kilogram ağırlığındaki traktör, görenlerin dikkatini çekiyor.

Üner kardeşler, baba yadigârı traktörü büyük bir titizlikle koruyor. Soner Üner, yaptığı açıklamada, “Traktörü rahmetli babam, 1954 yılında ortak olarak satın almış. Sıfırlığından bu yana orijinal olarak elimizde mevcut” dedi.

“Trafik sigortası ve muayene yaptırmak istiyoruz”
Traktörün merhum babasının üzerine olduğu için trafik sigortasını ve muayenesini yaptıramadıklarını aktaran Üner, “Traktör rahmetli babamın üzerine olduğu için, varisleri geniş olduğundan dolayı sigorta ve muayene yaptıramadık. Trafik sigortası ve muayene yaptırmak istiyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu. “Bu, babamın bize emektarı, yadigarı, ona bakmak zorundayız” diyen Üner, “Bunun bize maddi değeri yok, manevi değeri çok. Elimizden geldiği kadar tutmaya çalışacağız” ifadesini kullandı. Traktörün bakım ve onarımını kendi imkânlarıyla yapabildiklerini dile getiren Üner, “Gözümüz gibi baktığımız için çok fazla arızası olmuyor. Bu yüzden yağına ve suyuna bakarak günlük bakımlarını yapıyoruz. Çok temiz bir traktör” şeklinde konuştu. Recep Bilek / haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER