25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

■ERGO Sigorta..Konut Sigortamda


– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
ÇÖZÜMLENME MESAJI
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Sayın Yetkili,
Tarafımıza ulaşan şikayet sonrası gerekli incelemeler yapılmış olup, Poliçe genel şartları gereği hasar teminat dışı kaldığından red edilmiştir.
Konu ile ilgili sigortalımıza detaylı şekilde bilgilendirme yapılmıştır.
Bilgilerinize Sunarız.
Saygılarımızla
ERGO SİGORTA A.Ş.
Müşteri İlişkileri Birimi

ERGO Sigorta Müşterisi Suat Kurt tarafından iletilen şikayet bildirimidir
Sayın ERGO Sigorta yetkilisi,
www.sigortasikayeti.com adresine sigortalı Suat Kurt tarafından bildirilen şikayet formunun tarafınızdan incelenmesini, sitemizde yayınlarak çözümlenmiş şikayet olarak kayda eklenilmesi ve geri bildirim sürecinin devamı için çözümleme cevap mailinizi tarafımıza bildirmenizi rica ederiz
Saygılarımızla
Sigortamedia
sigortasikayeti.com
info@sigortamedia.com , sikayetim@sigortamedia.com çözümlenme mesajınız için mail adreslerimizdir.

www.sigortasikayeti.com bir Sigortamedia yayınıdır.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
ŞİKAYET DETAYI
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Tarih               : 2011-4-3
Adınız              : SUAT
Soyadınız         : KURT
e-mail Adresiniz : suat.kurt-1@hotmail.com
Poliçeniz          : 19615170
Şikayet Detayı  :
ERGO KONUT SİGORTASI SUAT KURT ADINA TÜRKTELEKOM TARAFINDAN ERGO’YA KONUT SİGORTASI YAPTIRDIM.
TÜRKTELEKOM POLİÇE NUMARAM 19615170 BAŞLANGICI 01.12.2010 BİTİŞ TARİHİ 01.12.2011’DİR.
1. YAKLAŞIK 3 AY ÖNCE MUTFAKTA MEYDANA GELEN SU SIZINTISI NEDENİYLE DUVAR İÇİNDE KALAN BORULARDAN AŞAĞIDAKİ KOMŞUYA AKINTI OLMUŞ VE DURUM ERGO’YA BİLDİRİLDİ VE TARAFINIZDAN YAPTIRILIP FATURA, RESİM VB. EVRAKLARIN GÖNDERİLMESİ İSTENDİ. GEREKLİ İŞLEMLER TARAFIMDAN YAPILDI VE ERGO TARAFINDAN FATURA BEDELİ OLAN 160 TL. HESABIMA GÖNDERİLDİ.
2. DAHA SONRA ISLAK HACİMDE (WC’DE) MEYDANA GELEN AKINTIDAN DOLAYI ALT KOMŞUMA ZARAR VERDİĞİM BU NEDENLE SIKINTININ GİDERİLMESİ YÖNÜNDE ERGO YETKİLİSİNE İLETİLMİŞ VE 01.03.2011 TARİHİNDE 162 39 44-4 NUMARA İLE DOSYA AÇILMIŞTIR. İSTENEN TÜM BELGELER ( KİRA KONTRATI, RESİMLER, FATURA, EV SAHİBİ MUVAFAKATI ) GÖNDERİLMİŞ VE KONU ERGO TARFINDAN İNCELENMİŞTİR.
3. KONU BANU HANIM TARAFINDAN İNCELENMİŞ, “ EV SAHİBİ SORUMLULUK TEMİNATI OLMADIĞI İÇİN HASAR RED EDİLMİŞTİR.” CEVABI GELDİ. ERGO İLE KONUYU TEKRAR GÖRÜŞTÜM. SONUÇ ALAMADIM. GEREKÇELER 1. HASAR OLDUĞU ERGO’YA İLETİLMİŞ OLMASINA RAĞMEN ERGO SİGORTA KENDİSİ USTA GÖNDERMEYİP KONUTTA OTURAN TARFINDAN USTA TUTULMASINI SÖYLÜYOR ? 2. DOSYA NUMARASI AÇILDIKTAN SONRA İNSANLARI UĞRAŞTIRMAK İÇİN (ÖDEME YAPMAMAK İÇİN ) İSTENEN NE KADAR BİLGİ VARSA GÖNDERİLMESİNE RAĞMEN MUHATTAP BULUNAMIYOR? 3. BANU HANIMLA YAPILAN GÖRÜŞMEDE; KONUNUN EV SAHİBİ İLE ALAKASININ OLMADIĞI POLİÇENİN ADIMA OLDUĞU DOLAYSILE MUHATTABININ BENİM OLDUĞUMU SÖYLEMEME RAĞMEN MAALESEF CEVABINI ALDIĞIMI.
4. AYRICA, DAHA ÖNCE BENZER KONUDA ÖDEME YAPILDIĞINI SÖYLEDİĞİMDE YANLIŞLIK YAPILDIĞI BANU HANIM TAFINDAN BELİRTİLDİĞİ, 5. SİGORTANIN TÜRK TELEKOM ARACILIĞI İLE YAPILMASI NEDENİYLE ERGO’NUN YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMEDİĞİ VE TÜRK TELEKOM İLE YAPILAN GÖRÜŞMEDE DE KENDİLERİNİN BİR ŞEY YAPAMAYACAKLARINI SÖYLEMELERİNİN YERSİZ OLDUĞU. SONUÇ OLARAK, BU ERGO SİGORTA KURUMUNUN CİDDİ BİR KURUM OLMADIĞI, GEREKİRSE MÜFETTİŞ GÖNDEREREK KONUNUN İNCELENMESİ CİHETİNE DAHİ GİDİLEMEDİĞİ ANLAŞILMAKTADIR.
GEREĞİNİN YAPILMASINI SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.

DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumlulğunuz altındadır.Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğu, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecüne etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER