20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

■AxaSigorta…HayatPoliçemde

– – – – – – – – – – – – – –
ÇÖZÜMLENME MESAJI
– – – – – – – – – – – – – –
Tüketici hakları na ilişkin müracaat mevcut
hukuk servisi tarafından ayrıca yanıt iletilmiştir

AXA Sigorta A.Ş.

– – – – – – – – – – – – – –
ŞİKAYET BİLDİRİMİ
– – – – – – – – – – – – – –
Tarih          : 2012-11-19
Adınız         : mehmet
Soyadınız      : cengiz
e-mail Adresiniz : meceng33@hotmail.com
Poliçeniz      : 2023092
Şikayet Detayı : AXA OYAK Birikimli Hayat Sigortası 38173574660 TC. ve 2023092 poliçe No lu üyesi olarak 18/10/2007 tarihi ile 18/06/2008 tarihleri arasında her ay düzenli olarak adıma kayıtlı yapı kredi bankası kredi kartı ile 9 (dokuz ay ) süresi içinde 100 tl yatırarak ; toplamda 900 Türk Lirası ödeme yapmış bulundum,Maddi Yönden bir takım sıkıntılarım olduğu için 18/06/2008 tarihinde AXA OYAK Birikimli Hayat Sigortasından çıkmaya karar verdim.

Haziran/2008 tarihlerinde telefon müşteri temsilcileri ile yapmış olduğum görüşmeler neticesinde bana 3 yıl süre dolmadan ayrılacağım için bana ait olan 900 türk lirası paramın iade edilemeyeceğini ,paramın yanacağını söylediler, Ancak AXA OYAK Birikimli Hayat Sigortası müşteri temsilcisinin 2007 tarihlerinde üyelik için Kilis çevik kuvvet şube müdürlüğüne gelerek tarafıma aktarılan AXA OYAK Birikimli Hayat Sigortası ile ilgili olarak 3 yıl süre ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış olup aksine paramın ne zaman çıkmak istersem yatırmış olduğum paramın iadesi olacağını tarafıma aktarmışlardır.

Ayrıca işbu üyelik ile ilgili olarak tarafıma herhangi bir sözleşme örneği tarafıma verilmediği gibi önceden hazırlanmış matbu sözleşme olması dolayısıyla sözleşmenin içeriğine müdahale hakkım verilmemiş ve benimle de müzakere edilmemiştir.ve tarafıma bu sözleşme ile ilgili herhangi bir evrak tahsisinde bulunulmamıştır.yukarıda belirtmiş olduğum gerekçelere dayanarak 30/06/2008 tarihlerinde hazine müsteşarılığına göndermiş olduğum dilekçe cevabında ise yine aynı hususlar gerekçe gösterilmiştir.

Mağdur olarak tarafımca İnsan haklarına aykırı ,yasal gerekçelere uyarlanarak tamamen haksız şartlarla bana ait paramın geri iade edilmemesi paramın yok olması Dolayısıyla benden haksız olarak 3 yıl şartı dayandırılarak alınan ödemesi hiçbir suretle yapılmayan 2008 tarihindeki 900 Türk Lirası bedelin tarafıma iadesine karar verilmesini saygıyla gereğini arz ve talep ederim.
DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumlulğunuz altındadır.Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğu, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecine etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER