13 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

■AXA Sigorta …….Çözümlenen Şikayetler

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

■AXASigorta…KaskoHasar sorunum

– ——– — – – – —- – —- –
ÇÖZÜMLENME MESAJI
– ——– — – – – —- – —- –
Sayın İlgili,

Şikayete ilişkin yanıtımız bilgilerinize sunulmuştur. Saygılarımızla,

Sitenize Sn. ÖZ tarafından yönlendirilen başvuruya ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Başvuru doğrultusunda yapılan incelemede 01.04.2014 tarihinde alınan hasar ihbarı üzerine hasar dosyası açılarak hasar tespit işlemleri için eksper görevlendirilmiştir. Yapılan ekspertiz çalışması sonucunda kaza tarihinde meydana gelen hasar dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır. Bu çerçevede Trafik Sigortası Genel Şartları doğrultusunda hareket edilerek onarımı mümkün olan parçaların onarımına onay verilmiştir. Ayrıca onarımı mümkün olan parçaların onarımı hususunda motorun bulunduğu servis ile mutabık kalınmıştır.

Nihai olarak başvuruya konu dosyanın Trafik Sigortası Genel Şartları, B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi maddesi doğrultusunda sonuçlandırılacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

(*) Trafik Sigortası Genel Şartları, B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğeri parça ile değiştirilme imkanı yok ise yenisi ile değiştirilir.

AXA SİGORTA A.Ş.

Müşteri Hizmetleri Departmanı

—- –  ——-    ——-     ——-    ——-    ——-
AXA Sigorta— Müşteki Ercan Öz’ün Şikayet bildirimidir

Sayın Axa Sigorta yetkilisi

Müşteki Ercan Öz tarafından iletilen şikayet bildirimi aşağıda bulunmaktadır.

İncelemeleriniz sonrasında çözümlenme mesajınızın tarafımıza iletilmesini rica ederiz

Saygılarımızla

Sigortamedia

– ——– — – – – —- –
ŞİKAYET BİLDİRİMİ
– ——– — – – – —- –

Adınız Soyadınız : Ercan ÖZ
Tarih :09-04-2014
Mail adresiniz: ercan_oz@hotmail.com
Poliçe Numaranız: 79774399
Şikayet Mesajınız:
Motosikletimle seyir halindeyken ara sokaktan çıkan araç sağ taraftan çarparak düşmeme neden oldu. Kaza sonucunda da servis eksperi sonucunda motosikletimde yaklaşık
12000TL hasar meydana geldi. Karşı tarafın sigorta firması olan Axa Sigorta’nın eksperi servisten indirim almam için beni aradı. İndirim almam durumunda motor koruma demiri haricinde rakamı onaylayacağını belirtti. İndirim almamam durumunda ise 5000TL civarında bir onarım parası vererek geri kalan miktarı cebimden ödemek zorunda kalacağımı belirtti. Nitekim de söylediğini yaptı. 4300TL’lik parça değişimine onay verdiğini bugün belirtti.

Bu durumu hasar dosyamdan sorumlu kişiye 07/04/2014 tarihinde belirttim fakat sorumlu kişiden cevap gelemeden eksperden cevap geldi.

Motorsikletimde daha önceden çizik olduğu için kazada kullanılamaz hale gelen çarpaya değişim onayı vermemiş olmamalarını anlayamıyorum.
Hasar dosyamdan sorumlu kişiyle tekrar görüşmem de fayda etmedi. Eksper ne diyorsa o dediler.
Şimdi ne olacak dediğimde de şikayet edebilirsiniz dediler.

DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumluluğunuz altındadır. Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğunun, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecine etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER