13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

TARSİM 2025 yılının hazırlıklarına başladı 

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’ne üye sigorta şirketlerinin temsilcilerinin katılımlarıyla Sigorta Şirketleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdi.

TARSİM’in İstanbul’daki Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü, Genel Müdür Yardımcıları Tufan Özel, Ertuğrul Çelik ve beraberlerindeki birim yöneticileri ile sisteme üye sigorta şirketlerinin tarım servisi yetkilileri katıldı.

Toplantı çerçevesinde Engürülü, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nde 2023 yılını değerlendirerek, sigortalılık oranları, üretim verileri, sahada sürdürülen ekspertiz çalışmaları ve ödenen hasar tazminatı gibi başlıklarda bilgilendirmelerde bulundu.

Sistemin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) başta olmak üzere ilgili tüm paydaşların özverili çalışmaları ve destekleriyle, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde başarıya ulaştığını belirten Engürülü, 2025 yılına yönelik hazırlıklara başladıklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER