18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Fitch: Türk sigorta piyasası güçlü

chart4Fitch Ratings, yayınladığı yeni bir raporda Türk sigorta piyasasının güçlü şekilde büyümekte olduğunu, bunda güçlü ekonomik büyüme, olumlu demografik yapı, kentleşme ve orta sınıfın büyümesinin rol oynadığını bildirdi.
Türkiye´de hayat dışı sigorta sektörünün 2013 yılında 768 milyon TL gibi güçlü bir kar elde ettiğini hatırlatan Fitch, 2008-2013 döneminde hayat sigortası sektörünün de yıllık ortalama yüzde 13 kar büyümesiyakaladığına ve 2013 yılında 462 milyon TL kar elde ettiğine dikkat çekti.

2014 yılında ekonomide yeniden ayarlamanın sigorta sektörü üzerinde bazı olumsuz etkileri olabileceğini ifade eden Fitch, bununla birlikte hayat sigortası sektörünün kısa vadede şoklara karşı koymaya yetecek yeterli sermayesi olduğuna inandıklarını vurguladı.

Fitch raporunda, 30 Nisan tarihinde Londra´da Türkiye için bir kredi güncellemesi toplantısı düzenleyeceğini, toplantıya Fitch´in kıdemli analistlerini yanı sıra, finansal kuruluşlar, şirketler esigortacıların Türkiye´de sektörlerinin durumlarını tartışacaklarını davurguladı. / FINANSTREND.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER