23 Nisan 2024, Salı
spot_img

RS Otomotiv Grubu’nun düzenlediği 100. Yıl Kadın & Erkek Plaj Voleybol Turnuvası sona erdi

RS Otomotiv Grubu’nun KASIDER iş birliği ile düzenlediği ve 18 erkek ile 12 kadın takımın yarıştığı 100. Yıl Kadın & Erkek Plaj Voleybol Turnuvası tamamlandı. Turnuvada Siper Kupa’nın sahibi Bupa Acıbadem oldu.

RS Otomotiv Grubu ile KASIDER iş birliği ile düzenlenen 100. Yıl Kadın & Erkek Plaj Voleybol Turnuvası binin üzerinde ziyaretçi ile 20-22 Ekim tarihleri arasında İBB Maltepe tesislerinde gerçekleştirildi. 18 erkek ve 12 kadın takımının yarıştığı turnuvaya profesyonel hakemler, maç anlatıcıları ve Klas TV de katıldı. 

İlk servis vuruşunu RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı‘nın yaptığı turnuvada, tüm takımlar kıyasıya rekabet ile yarışırken turnuvada sıralama şöyle oldu:

Kadınlar Takımı 1. Milli Reasürans

Kadınlar Takımı 2. Eureko

Kadınlar Takımı 3. Anadolu Sigorta

Erkekler Takımı 1. Bupa Acıbadem

Erkekler Takımı 2. QNB Sigorta

Erkekler Takımı 3. Anadolu Sigorta

Süper Kupa’nın sahibi Bupa Acıbadem oldu

Turnuvanın sonunda Kadın ve Erkek gruplarında birinci olan takımların oyuncuları bir kadın ve bir erkek olmak üzere oluşturdukları yeni takımları ile süper kupa için mücadele etti. Çekişmeli geçen setlerin sonunda Süper Kupa Bupa Acıbadem’in oldu.

Ertuğrul Sağlam’dan kadın takımlara destek

Turnuvada çocuklar için hazırlanan aktiviteler ve izleyiciler için nefes ve yoga etkinlikleri de büyük ilgi gördü. Üçüncü gün maç açılışında sevilen futbolcu Ertuğrul Sağlam, kadın takımlarının ilk açılış vuruşunu yaparak onlara destek oldu. ProBeach Valley Kadın ve Erkek profesyonel takımları ise yarı final maçları öncesinde izleyicilere nefes kesen iki set plaj voleybolu sergilediler. 

Üç günün sonunda gerçekleştirilen 100. Yıl Kutlama ve Ödül Töreni’nde ödüllerini alan sporcular turnuvanın geleneksel hale gelmesi temennisinde bulundular. Süper kupa SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu tarafından Bupa Acıbadem oyuncularına verildi. Coşkuyla geçen kutlama gecesinde Metafour müzik topluluğu sahne aldı.

Turnuvayı geleneksel hale getireceğiz

Turnuvanın finalinde konuşan RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, “Muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmemiz için en büyük gösterge kadın ve erkeğin adaletli olarak temsil edildiği bir toplum ve dünya yaratmaktır ve biz burada maddi manevi tüm desteğimizi bu ilke doğrultusunda sektörümüze sunmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Turnuvanın çok kısa bir süre içinde tüm sektörde büyük bir yankı uyandırdığını ve şimdiden gelecek sene için yoğun ilgiyle karşılandığını görmek bizleri ayrıca gururlandırdı. Sigorta sektöründen aldığımız bu anlamlı geri bildirimle turnuvayı her yıl düzenleyerek gelenekselleştirme kararı aldık” dedi.

RS Grubu’nun spora ve kadına desteği çok kıymetli

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler ise “Dernek olarak yola ilk çıktığımız günden itibaren mottomuz “Kadın Erkek Birlikte Varız Beraber Tam’ız oldu.  Cumhuriyetimizin 100. yılında ve bu özel turnuvada kadın ve erkeğin birlikte yarıştığı ve bu yarışın sporun lideri olan bir branşta değil ve fakat Filenin Sultanları’nın yaratmış olduğu yeni bir fenomen spor olan voleybolda olması bizleri çok umutlandırdı. RS Otomotiv Grubu’na sektöre, spora ve kadına her daim vermiş oldukları destek için gönülden teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER